زياده خواهي در عرصه اقتصاد وسياست...

 

رئيس مجلس:

زياده خواهي در عرصه اقتصاد و سياست نشانگر بي‌عدالتي است


بدون امام، رهبري نظام صحيحي برقرار نمي‌شود/ تنوع سلايق و رفتار در پرتو امامت به وحدت مي‌رسد/ نقد منصفانه و مسوولانه امر به معروف و نهي از منكر است.

علي لاريجاني با بيان اينكه مدينه فاطمي جامعه‌اي متعادل است چرا كه هر چيزي درجاي خود قرار دارد، متذكر شد: زياده خواهي چه در عرصه اقتصاد و چه در عرصه سياست به خودي خود نشانگر بي‌عدالتي است.
به گزارش خبرنگار پارلماني ايلنا رئيس مجلس در جلسه علني امروز با عرض تسليت به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار داشت: از شخصيتي سخن مي‌گوييم كه پيامبر اسلام فرمود فاطمه پاره تن و قلب من و روح من و نور چشم من است و كسي كه او را بيازارد مرا آرزده و كسي كه او مرا بيازارد خدارا آزرده است.
وي با اشاره به فرازي از خطبه‌اي از حضرت فاطمه(س)، گفت: بخش عظيمي از وظيفه ما در سنت فاطمي در اين خطبه مورد تاكيد قرار گرفته و ايشان پس از حمد و ثناي الهي مي‌فرمايند، ايمان، آدمي و جامعه را از شرك در مراتب گوناگون آن باز مي‌دارد.
رئيس مجلس با تاكيد بر اينكه انفاق و دورويي و بسياري از بيماري‌هاي روحي به دليل عدم فهم و التزام به معناي واقعي ايمان است، ادامه داد: خداوند عدالت را قرار داده است تا دلها به يكديگر نزديك شود.
لاريجاني با بيان اينكه مدينه فاطمي جامعه‌اي متعادل است چرا كه هر چيزي درجاي خود قرار دارد، متذكر شد: زياده خواهي چه در عرصه اقتصاد و چه در عرصه سياست به خودي خود نشانگر بي‌عدالتي است. نشانه مدينه عادله در كلام فاطمه زهرا در نزديكي قلوب به هم است.
رئيس مجلس به استناد اين خطبه از حضرت فاطمه ادامه داد: بدون امام، رهبري نظام صحيحي برقرار نمي‌شود و اين پيامي است كه جايگاه رهبري نظام بخش ملت را نشان مي‌دهد.
به گفته وي تنوع سلايق و رفتار كه هميشه وجوددارد در كلام حضرت فاطمه(س) در پرتو امامت به وحدت مي‌رسد و جهاد براي عظمت اسلام قرارداده اند.
رئيس قوه مقننه تصريح كرد: امروز مشاهده مي‌كنيم كه جوامعي كه لباس جهاد از تن در اورده‌اند، چگونه به ذلت كشيده شده‌اند. اما فرهنگ انقلاب كه در كلام امام به جوانان روحيه جهادي داد و يك نمونه آن شهيد سردار هاشمي بود كه روز گذشته پيكر او تشييع شد، چه عزتي براي ايران فراهم نمود كه صلابت و قدرت آن را ديگران معترفند.
وي با تاكيد بر اينكه مردم فلسطين قدرتمندند، چون جهاد را بخشي از حيات خويش قرارداده اند، گفت: روز گذشته 25 ارديبهشت روز نكبت و تشكيل اسرائيل بود. در آن روز با دسيسه انگليس كشتار مردم فلسطين و آوراه نمودن آنان آغاز شد.
نماينده قم يادآور شد: در همان روز حدود 700 هزار فلسطيني آواره شدند كه تا امروز به 5 ميليون نفر رسيده‌اند و رژيم صهيونيستي سياست كشتار كن، بيرون كن تا تثبيت شوي را در اين سال‌ها دنبال كرده‌اند. اما آوارگي، مردم مقاوم فلسطين را از جهاد منصرف نكرد.
به گفته وي، نه تنها جهاد و حماس در غزه و لبنان و جولان به خروش آمدند، بلكه روز گذشته حتي در سرزمين‌هاي سال 48 در تل‌آويو، فلسطيني‌‌ها با گرفتن پوستر مقاومت تظاهرات نمودند و به ميدان آمدند.
دبير پيشين شوراي عالي امنيت ملي با بيان اينكه رژيم صهيونيستي در آشفتگي سياسي به جاي‌پذيرش ستم خود بر فلسطيني‌ها، وزير دفاع خود را به آمريكا فرستاده است، يادآور شد: آقاي اوباما اعتراف كرد كه رژيم اسرائيل در مقابل موشك‌هاي حماس و حزب‌الله در خطر است. به همين دليل دولت آمريكا تصويب كرد مخارج يك سيستم پوشش فولادي را براي اسرائيل فراهم نمايد و لايحه‌اي را هم به سنا فرستاد. بگذريم كه چتر دفاعي به‌عنوان پوشش فولادي چقدر علاج موشك‌هاي سرگردان حماس را مي‌كند. مهم‌تر آن است كه آمريكا مشكل دروني در سال 48 را نمي‌تواند با مصوبه دولت خود سامان دهد. ضمنا اين مصوبه چشمه ديگري از تغييرات كذايي ادعايي رئيس‌جمهور جديد آمريكا را نشان مي‌دهد. آيا باز هم بايد فريب سياست‌هاي جديد آنان را خورد؟
وي در ادامه به قسمت ديگري از سخنان حضرت فاطمه زهرا در مورد امر به معروف و نهي از منكر، اشاره كرد و ادامه داد: امر به معروف و نهي از منكر يك وظيفه خطير اسلامي و البته با آداب و مراتب آن در سخن ايشان براي مصلحت جامعه اسلامي وضع شده است.
رئيس قوه مقننه با اعتقاد به اينكه امر به معروف و نهي از منكر هم جنبه فردي و هم جنبه اجتماعي دارد، خاطرنشان كرد: نوعي مسووليت مشترك ابناء جامعه را شكل مي‌دهد و مهترين بخش آن به سوي سياستمداران و مسوولان است. نصيحت برائمه مسلمين بخشي از امر به معروف و نهي از منكر است كه امروز به نقد منصفانه و مسوولانه تعبير مي‌شود.
لاريجاني معتقد است كه تحقق اين امر به وجود فضاي آزاد فكري در جامعه مربوط مي‌شود تا نقد مسوولان سامان يابد.
رئيس مجلس نكته ديگر را مسووليت ايجاد فضاي سالم در مدينه فاطمي عنوان كرد و گفت: اين مسووليت در فضاي دور از تملق و دورويي و غيبت و تهمت و فحشا و منكرات تحقق مي‌يابد. امروز روابط اجتماعي اگر با الگوگيري از روش دول غربي شكل بايد كه لذت گرايي به هر نحو بخشي از ايدئولوژي آنان است و اخلاق به خودي خود اصالت خود را از دست داده است، بايد ‌پذيرفت دور افتادگي و مهجوريت از سنت فاطمي در آن است.
رئيس مجلس ادامه داد: اگر دردمندان امت بر حجاب و عفاف و اخلاق اسلامي جامعه تاكيد مي‌نمايند، بخشي از توصيه فاطمه زهرا(س) را در خطبه مشهور ايشان بيان مي‌كنند كه هم جنبه فردي و هم جنبه حكومتي دارد.
لاريجاني در پايان خاطرنشان كرد: پيامبر فرمود كه هر حاجتي داريم به‌آنها متوسل شويم. باشد كه در شب شهادت آن بزرگوار توسلات همه مونين راه را بر زيست سالم و اسلامي فاطمي فراهم و مسووليت را بر همگان روشن كند. از مسوولين اجرايي مي‌خواهيم در اين زمينه به وظيفه خود به درستي عمل نمايند...../تحلیل:ایلناتاريخ : | | نویسنده : glassesnightvision |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.