وزير راه و ترابري اعلام کرد: از سال 75 تا 85 آمارها نشان مي‌دهد که تقريبا حجم تردد درکشور 10 برابر شده است و تصادفات در اين 10 سال حدود دو برابر رشد داشته است.

به گزارش مهر به نقل از اداره کل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، محمد رحمتي که در جلسه مجمع عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي سخن مي‌گفت، بيان داشت: بايد در برخي جاده‌هاي اصلي کشور سطح ممنوعيت تردد خودروهاي فرسوده حمل بار را افزايش داد.

رئيس سازمان راهداري و حمل ونقل جاده‌اي نيز دراين جلسه اعلام کرد: به منظور مشارکت بيشتر بخش خصوصي خانه حمل و نقل تا دو هفته ديگر آغاز به کار مي‌کنند وتا کنون 225 هزار نفر از رانندگان کارت سلامت دريافت کرده‌اند و همچنين کارت هوشمند وسيله نقليه و راننده به تدريج دراختيار تمامي رانندگان قرار مي‌گيرد.

محمد بخارايي که درجلسه مجمع عمومي سازمان راهداري وحمل ونقل جاده‌اي سخن مي‌گفت، با اشاره به خصوص سازي در زمينه ساخت علائم آسفالت و خط کشي خاطر نشان کرد: هم اکنون 60 درصد تجهيزات راهسازي به بخش خصوصي واگذار شده است و 40 درصد باقي مانده نيز به اين بخش واگذار خواهد شد.

وي اعلام کرد: بيمه تامين اجتماعي رانندگان از دغدغه‌هاي وزارت راه و ترابري مي‌باشد که اين مسئله درپيشنهاد مشترک وزارت رفاه و تامين اجتماعي و وزارت کار براي شوراي اقتصاد ارايه شد که مورد موافقت قرار نگرفت.

رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي ابراز داشت: لايحه‌اي که در زمينه بيمه رانندگان در حال تهيه است که به زودي تقديم مجلس مي‌شود.

بخارايي تصريح کرد: در نظر داريم شرکت‌هاي حمل و نقل ساماندهي شوند و دراين زمينه هفته آينده و آيين نامه و قوانين مربوط به شرکت‌ها ارايه مي‌شود.
وي درادامه اين جلسه ياد آور شد: هم اکنون 1400 کيلومتر از محورهاي شرياني کشور داراي سيستم روشنايي است وسازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي 720 کيلومتر جاده را به منظور ايجاد روشنايي جز برنامه امسال خود دارد.

رئيس سازمان راهداري و حمل نقل جاده‌اي گفت: کنترل هوشمند به صورت آزمايشي در محور قزوين - رشت و تهران - قم اجرا مي‌شود و کارت هوشمند از اويل مهر ماه در پايانه بندر عباس راه ندازي خواهد شد.

وي بيان کرد: آموزش رانندگان جز برنامه‌هاي اصلي سازمان قرار دارد و براي راه‌اندازي راديو ايمني مذاکرات انجام شده است.

در جلسه مجمع عمومي سازمان راهداري وحمل و نقل جاده‌‌اي تصريح شد: در سال 84 تصادفات اتوبوس و ميني بوس نسبت به سال گذشته آن 2/10 و 4/12 درصد کاهش پيدا کرده که نشان مي‌دهد تصادفات ناوگان عمومي کاهش داشته است ونظارت وزارت راه و ترابري مطلوب بوده است. همچنين تصادفات سواري 30 درصد افزايش يافته است که اين تصادفات ناشي از خطاي رانندگان بوده است.تاريخ : | | نویسنده : glassesnightvision |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.