807799-699931.gif


عصرایران - آمریکا تمایل دارد با دشمن دیرینه اش، ایران ، مذاکرات دوجانبه داشته باشد . به گزارش عصرایران (ASRIRAN.COM) به نقل از فرانس پرس ، سفیر آمریکا در عراق ، با اعلام این مطلب گفت: واشنگتن مایل به برگزاری یک نشست دوجانبه با ایران است به شرط اینکه این مساله را مفید ارزیابی کنیم .

خليل‌زاد افزود: البته من  یک سال است اجاه دارم که با ایرانی ها درباره مساله عراق مستقیما گفت و گو کنم ولی تا به حال زمینه این کار فراهم نیامده است .

به اعتقاد کارشناسان ، این اظهارت که همزمان با نشست بغداد مطرح می شود ، بیشتر به منظور تحت الشعاع قرار دادن مذاکرات بغداد طراحی شده است تا بدین وسیله ایران ترغیب به همکاری با آمریکا در باره بحرن امنیتی عراق شود .

هر چند در تهران نیز برای انجام گفت وگوی مستقیم با کاخ سفید آمادگی هایی وجود دارد ولی اگر قرار باشد چنین مذاکراتی شکل بگیرد ، تنها موضوع مورد بحث، نباید مساله عراق باشد زیرا در عرصه عراق ، هیچ امتیار دندان گیری وجود ندارد که به درد ایران بخورد ولی آمریکایی ها می توانند از همکاری ایران در بازی عراق بهره های بسیاری ببرند همان طور که هم اکنون نیز در افغانستان ، وامدار همکاری ایران با واشنگتن هستند و نیک می دانند که اگر ایران از نفوذ خود در ائتلاف شمال به نفع آمریکا استفاده نمی کرد ، چه دوران پر تلفاتی در انتظارشان بود .

با این حال پس از ماجرای افغانستان، نه تنها ایران ما به ازایی در برابر آن همکاری - که یک حسن نیت آشکار بود - دریافت نکرد ، بلکه در فهرست "محور شرارت" نیز قرار گرفت .

اینک ، تاریخ بار دیگر تکرار شده و آمریکایی ها در یک کشور اشغال شده دیگر ، نیازمند همکاری ایران شده اند و از این رو می کوشند با ارسال چراغ سبزهای بی پشتوانه ، از ایران امتیاز بگیرند و در مقابل چیزی ندهند که سخنان خلیل زاد نیز در همین راستا ارزیابی می شود .

با این حال به نظر می رسد نباید با طرد کامل این سخنان از پتانسیل های نهفته در آن غافل بود . استقبال از این سخنان به شرط آن که شامل مذاکرات جامع و نه محدود به عراق باشد، می تواند  هم مانور سیاسی آمریکا در زمینه عراق را بی اثر سازد و هم میزان تمایل واقعی آمریکا برای گفت و گوی مستقیم با ایران را مشخص سازد .تاريخ : | | نویسنده : glassesnightvision |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.