هرچند كه به نظر مي‌رسد شهر دوبي گنجايش اين تعداد رفت و آمد را ندارد و در خلال برگزاري نمايشگاه به ندرت موفق به يافتن تاكسي مي‌شوي اما اماراتي‌ها با بهره‌گيري از مديريت غربي‌ها توانسته‌اند نمايشگاه را با شكوه و نظم بيشتري نسبت به سالهاي گذشته برگزار كنند.

به گزارش خبرگزاري ميراث فرهنگي، افزايش تعداد شركت كنندكان، حضور وزراي جهانگردي و فرهنگ برخي از كشورها همچون مالزي و مصر در جريان بربايي نمايشگاه همچنين توجه رسانه‌ها به اين نمايشگاه نشان از اهميت بازار گردشگري عرب در دنياي امروز دارد.

در ميان غرفه‌هاي واقع در سالن خاورميانه و آفريقا كه در همسايگي هم قرار گرفته‌اند عربستان با وسعتي كه در فضا، طراحي و ارايه انواع گوناگون جاذبه‌‌هاي گردشگري خويش ارايه كرده به نظر مي‌رسد تلاش خويش را در تغيير سمت و سوي گردشگري شدت بخشيده است.

 البته طراحي خاصي كه فضايي روحاني را القا مي‌كند و حضور شركت‌ها و هتل‌هايي كه در زمينه‌ حج فعاليت مي‌كنند همجنان حضور حج به عنوان مهمترين جاذبه گردشگري اين كشور را يادآوري مي‌كند.

هواپيمايي قطر نيز با به كارگيري انواع برنامه‌هاي تبليغي سعي دارد حضور موفق خويش را در منطقه به رخ جهانيان بكشاند و براساس خبري كه روز گذشته مسوولان اين هوابيمايي اعلام كردند برقراري خطوط بروازي به ايالات متحده نيز به عنوان نشانه‌اي از تلاش آنان براي گرفتن بازار جهاني تلقي مي‌شود.

ايران نيز در غرفه‌اي نه چندان شايسته بزرگي نام ايران اما با طراحي متفاوت از ساير نمايشگاه‌ها با حضور  نمايندگاني از حدود  20 دفتر مسافرتي و منطقه آزاد كيش و سازمان ميراث فرهنگي در نمايشگاه حاضر است.

به نظر مي‌رسد در حاليكه كشورهايي همچون مالزي و تركيه تلاش مضاعفي را براي به دست گرفتن بازار گردشگري عرب آغاز كرده اند ايراني‌ها علاقه چنداني براي فعاليت در اين بازار از خود نشان نمي‌دهند.

حضور نامنظم غرفه داران در زمان معين و ارايه اقلام تبليغاتي نه چندان متنوع و متناسب بازار منطقه از مسايلي است كه همچون نمايشگاه‌هاي گذشته ديده مي شود.

تركها نيز از اين بازار عقب نمانده اند و بخش عظيمي از غرفه اروبا را اشغال كرده اند. آگهي هاي گوناگون در نشريات ويژه نمايشگاه ها و برنامه هاي تبليغي متنوع نشان از از تغيير جهت آنان براي جذب هرچه بيشتر گردشگر دارد.

 تاريخ : | | نویسنده : glassesnightvision |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.