عصرايران- يك نماينده پارلمان عراق با انتشار اسنادي در ميان اعضاي كنگره آمريكا مدعي خيانت دولت شيعه عراق به رهبري "نوري المالكي" شد.

به گزارش عصر ايران (asriran.com) به نقل از روزنامه هرالد تريبيون اينترنشنال، "محمد الدياني" از نمايندگان سني پارلمان عراق هفته گذشته با گروهي از اعضاي كنگره آمريكا در واشنگتن ديدار كرد.

"الدياني" در اين ديدار مشكل اصلي عراق را ارتش آمريكا دانست و گفت: آمريكايي ها مسئول آوردن تروريسم و القاعده به عراق و توسعه نفوذ ايران در اين كشور هستند.

وي همچنين با انتشار اسنادي مدعي شد كه دولت "نوري المالكي"، نخست وزير عراق با "جوخه هاي مرگ" در ارتباط است و دستورات را از ايران دريافت مي كند.

يكي از اين اسناد مربوط به نامه اي با امضاي نخست وزير عراق خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران است كه در آن نابودي 13 عضو مخالف در پارلمان عراق "به هر طريق ممكن" از جمله "حذف فيزيكي" خواسته شده است.

در نامه ديگري "المالكي" به "مقتدي صدر"، روحاني شيعه عراقي توصيه كرده كه فرماندهان ارشد نظامي خود را در ايران پنهان كند يا اينكه در طول اجراي طرح امنيتي عراق آنها را به جنوب كشور بفرستد.

"الدياني" همچنين در جمع اعضاي كنگره كه در دفتر كاري سناتور "جيم مك درموت" گردهم آمده بودند، ادعا كرد كه نيروهاي نظامي ايران در داخل وزارت دفاع و وزارت كشور عراق رخنه كرده اند. اين در حالي است كه متحدان "المالكي" اسناد ياد شده را جعلي دانستند.

يك نماينده ارشد شيعي از جناح هوادار نخست وزير عراق گفت: اين اسناد در وب سايت هاي تروريست ها موجود است و دولت عراق از فعاليت هاي "الدياني" در واشنگتن مطلع است.

گفتني است سفر هفته گذشته الدياني به آمريكا همزمان با سفر "موفق الربيدي"، مشاور امنيت ملي عراق و "بهرام صالح" معاون نخست وزير اين كشور به واشنگتن صورت گرفت.

 به شكست كشاندن دولت نوري المالكي از برنامه هاي مشترك برخي كشورهاي عربي و آمريكاست كه در داخل عراق نيز ار سوي جريان هاي خاص سياسي پيگيري مي شود.

  تاريخ : | | نویسنده : glassesnightvision |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.