در حال حاضر حدود 30 درصد از گلاب رايج از نوع صنعتي است كه علاوه بر تحميل ضررهاي زياد به كشاورزان، سبب از دست رفتن بازارهاي صادراتي ايران شده و همين امر موجب كاهش روند صادرات گلاب از سال 83 شده است.

مدير صنايع كشاورزي جهاد كشاورزي فارس معتقد است: ترسيم ذهني كيفيت گلاب ايران به‌ويژه در سال 83 كه ارزش هر كيلو گلاب را از 97/1 دلار به 24/3 دلار رسانده است با اختلاط گلاب مصنوعي بهم ريخته و سال 84 را با نزول قيمت تا 96/1 دلار مواجه كرده و ضربه سنگيني را بر تجار اين محصول وارد كرده است.

محمدكاظم بهجو به ايسنا گفت: مشاهده شاخص بهاي عمده‌فروشي گل‌محمدي از سال‌هاي 75 تا 85 وجود بحران‌هايي را از سال 83 در صنعت گل‌محمدي و گلاب نشان مي‌دهد و قيمت گل‌محمدي را از كيلويي 4 هزار ريال در سال 76 به كيلويي 3 هزار ريال در سال 84 رسانده است.

وي افزود: در استان فارس بيش از 4900 تن گل‌محمدي از بيش از 41 هزار هكتار از گلستان‌هاي موجود استحصال مي‌شود و 54 كارگاه سنتي و 11 واحد صنعتي كار فرآوري گل را براي توليد سالانه 10 ميليون ليتر گلاب و 30 كيلو اسانس به سرانجام مي‌رسانند.همچنين قيمت هر كيلوگرم گل‌محمدي براي سال جاري در شهرستان كاشان 10 هزار و 500 ريال تعيين شد.

همچنين مدير جهاد كشاورزي كاشان به ايرنا گفت: توليد هر كيلوگرم گل‌محمدي مشروط بر آنكه روال طبيعي خود را بگذراند، براي هر گلكار 7 هزار و 780 ريال هزينه دربردارد.

به گفته وي سال گذشته بيش از 4 هزار و 100 تن گل‌محمدي و 7 هزار تن گلاب در اين شهرستان توليد و قيمت هر كيلوگرم گل‌محمدي سال گذشته در اين شهرستان 7 هزار ريال بوده است.

سطح زمين‌هاي كشاورزي شهرستان كاشان حدود 20 هزار هكتار است كه 8 هزار و 500 هكتار آن زيركشت محصولات زراعي است و بقيه به محصولات باغي اختصاص دارد.مدير باغباني سازمان جهاد كشاورزي استان تهران نيز گفت: عمليات گلاب‌گيري از گل‌هاي محمدي پرورش يافته در شهرستان ورامين، امسال براي نخستين‌بار انجام مي‌شود.

 تاريخ : | | نویسنده : glassesnightvision |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.