سردار "بهمن كارگر"رييس سازمان نظام وظيفه كشور تاكيدكرد كه ايرانيان مقيم خارج از كشور در خصوص سربازي فرزندان خود نگراني نداشته باشند.

كارگر كه همراه دكتر " محمود احمدي نژاد" رييس جمهوري اسلامي ايران به نيويورك سفر كرده بود، درگفت و گو با ايرنا در خصوص مسئله خدمت‌ سربازي ايرانيان خارج‌از كشور افزود: اين افراد مشكل خدمت وظيفه عمومي ندارند و مي‌توانند براحتي به كشور تردد داشته باشند. آنهامي‌توانند درخواست معافيت كنند و با پرداخت مبلغي معافيت خود را دريافت دارند.

عضو شوراي‌عالي ايرانيان خارج از كشور در جريان اين سفر در ديدارهاي جداگانه با ايرانيان مقيم آمريكا به سوالات آنان در خصوص موضوع خدمت نظام وظيفه پاسخ داد.

كارگر در خصوص بحث مشموليت كه يكي از مهمترين مشكلات ايرانيان درخارج از كشور است اظهار داشت: براساس تصميمات اتخاذ شده، هر فردي كه تا قبل از سال ‪ ۸۴‬از كشور خارج شده است به شرطي كه بيش از دو سال در خارج از كشور باشد مي‌تواند كارت معافيت دريافت كند.

عضو شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور كارگر افزود: اين افراد مي‌توانند با پرداخت مبلغ ‪ ۵۰‬ميليون ريال، كارت معافيت بگيرند و حتي اگر اين كار را نكنند مي‌توانند سالانه براي يك بار به مدت سه ماه وارد كشور شوند بدون اينكه كارت معافيت بگيرند.

وي همچنين درخصوص مشكل سربازي دانشجويان خارج از كشور گفت: كسانيكه تا شهريور سال ‪ ۱۳۸۵‬از كشور خارج شده و در آنجا، دانشجو شده باشند و همچنين آن عده از دانشجوياني كه مورد تاييد سيستم آموزش عالي كشورمان باشند، نيز مي‌توانند سالانه دو بار وارد كشور شده و در مجموع سه ماه در كشور اقامت نمايند.

كارگر، "اطلاع رساني درست" و همچنين "بررسي پيشنهادهاي ارائه شده" از سوي برخي افراد مقيم خارج از كشور را از اقدامات انجام شده در اين سفر عنوان كرد و گفت: براساس آمار ارائه شده، نزديك به دو ميليون ايراني در آمريكا هستند و تقريبا تمامي اين خانواده‌ها در خصوص مساله سربازي سوال دارند.

عضوشوراي عالي ايرانيان خارج از كشور خاطرنشان كرد كه با حضور در همايش ايرانيان مقيم آمريكا، نزديك به ‪ ۱۵۰‬ملاقات باكساني داشته است كه درخصوص خدمت وظيفه سوال و يا مشكل داشته‌اند و با آنها به گفت و گو نشسته است.

رييس سازمان نظام وظيفه همچنين تاكيد كرد كه هر ماه يكبار نيز با حضور در شبكه جام جم، با ايرانيان خارج از كشور بصورت تلفني ارتباط برقرار مي‌كنم و به سوالات آنان پاسخ مي‌دهم.

كارگر در ادامه با اشاره به تاكيد رييس جمهوري بر حل مشكلات ايرانيان خارج از كشور، اظهار داشت: قصد داريم بحث معافيت كفالت اين عزيزان را نيز تسهيل و تسريع كنيم و همچنين بحث معافيت تحصيلي ايرانيان خارج از كشور مورد توجه قرار گيرد.

رييس سازمان نظام وظيفه همچنين درخصوص معافيت پزشكي ايرانيان خارج از كشور، گفت: براي اين منظور متقاضيان بايد به ايران بيايند تا پرونده پزشكي آنان در داخل كشور بررسي شود.

كارگر افزود: در اين سفر، پيشنهادي مطرح شد مبني بر اينكه پزشكان مورد اعتماد دولت جمهوري اسلامي اين مساله را در خارج از كشور بررسي كنند و قرار شد كه اين موضوع بررسي و تصميم مناسب اتخاذ شود.

عضو هيات همراه رييس جمهوري سفر به نيويورك را سفري موفق در حوزه حل مشكلات نظام وظيفه ايرانيان مقيم آمريكا ارزيابي كرد و گفت: اكثر كساني كه مراجعه كردند، مشكلاتشان حل شده و مشكلات تعدادي هم در دست بررسي است.

كارگر ضعف اطلاع رساني را از جمله مهمترين دلايل بروز مشكلات و همچنين بوجود آمدن سوالات در نزد ايرانيان خارج ازكشور دانست و گفت: بااطلاع رساني درست از طريق اصحاب رسانه و صدا و سيما اين مشكلات به حداقل خواهد رسيد.

عضو شوراي عالي‌ايرانيان خارج از كشور همچنين خاطرنشان كرد: سازمانهاي مردم نهاد (‪ (NGO‬در خارج از كشور بايد تشكيل شود و نمايندگي‌هاي ايران در خارج از كشور نيز بايد در اين زمينه توجيه شوند تا بتوانند مشكلات مردم را حل كنند.

كارگر همچنين اعلام كرد كه نيروي انتظامي نيز با ايجاد سايتي در اين خصوص در وزارت خارجه و دفاتر نمايندگي ايران درخارج و همچنين دفاتر نمايندگي كشورهاي خارجي در داخل كشور، به امر اطلاع رساني خواهد پرداخت.

وي تاكيد كرد: ايرانيان خارج از كشور بايد از حقوق خود مطلع شوند و بدانند كه ورود و خروجشان به داخل كشور مشكل آنچناني ندارد.

اين عضو هيات همراه رييس جمهوري دربخش ديگري از سخنانش درباره نظرات مردم آمريكا درمورد سخنراني رييس جمهوري اسلامي ايران در دانشگاه كلمبيا گفت: در يكي از فروشگاههاي شهر نيويورك وقتي متوجه شدند كه من ايراني هستم به من گفتند كه " رييس دانشگاه كلمبيا آدم احمقي است و اين را همه مي‌دانند."

كارگر به نقل از خانمهاي آمريكايي گفت كه" حرف‌هاي رييس جمهوري شما به دل توده مردم آمريكا مي‌نشيند و در دانشگاه با سعه صدر و با آرامش جواب رييس دانشگاه كلمبيا را داد و جالب‌است كه وي حرفهايي‌را زد كه مردم آمريكا اين سخنان را دوست داشتند و حرفهاي او همگي درست بود."

وي افزود: يكي ديگر از آمريكايي‌ها به من گفت " رييس جمهوري شما در دانشگاه كلمبيا خوب صحبت كرد، من تمام آن را شنيدم و حرف‌هاي او را با دوستان بررسي كرديم و همه به اتفاق ضمن تاييد سخنان احمدي نژاد، معتقد بوديم كه سخنان رييس اين دانشگاه گستاخانه بود."

رييس سازمان نظام وظيفه با بيان اينكه در اين سفر عظمت انقلاب اسلامي را در آمريكا به وضوع مشاهده كردم ، گفت: بايد به روح بنيانگذار انقلاب درود بفرستيم كه نظام جمهوري اسلامي، امروز چنين توانمند و مطرح است.

كارگر همچنين پوشش وسيع رسانه‌اي حضور رييس جمهوري در آمريكا و سخنراني‌هاي وي در اين كشور را نشان از اقتدار نظام جمهوري اسلامي ايران در جهان دانست.

وي افزود: دكتر احمدي نژاد به عنوان نماينده مردم ايران در اين اجلاس حضور يافت و تجليل و تقدير از وي ، در واقع استقبال از امام، مقام معظم رهبري ،شهدا و ملت بزرگ ايران بود و مابايد به كشور خود بباليم و بدانيم اين راهي كه مي‌رويم، راه درستي است.

سردار كارگر در پايان سخنان خود بااشاره به سخنان مقام معظم در ديدار با مسوولان نظام، گفت: مقام معظم رهبري در اين ديدار فرمودند بايد عاقلانه، عالمانه و عازمانه حركت كرد و دراين جاست كه ما فرمايشات مقام معظم رهبري و دورنديشي و تدبير ايشان را بيش از پيش احساس مي‌كنيم.

 تاريخ : | | نویسنده : glassesnightvision |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.